Teşekkürler Türkiye’m

Teşekkürler Türkiye’m

Yıllardan beridir hayalimdi bir kitap çıkarmak, geride çocuklarıma, torunlarıma bir eser bırakmak!

Nitekim bu hayalim 2019 yılı Nisan ayında gerçekleşti!

Ve ben o gün bugündür canla, başla bu eserimin her yerde, her zaman konuşulması için emek verdim, çaba sarf ettim.

Amacım hayatlara dokunmaktı, güzel izler bırakabilmekti! Çok şükür bunu başardım da!

Peki, neler mi yaptım? Hemen anlatayım, bilgilerimizi tazeleyelim…

Şubat ayı itibari ile kitap çalışmasına karar verdik ve yaklaşık 2 ay kadar hummalı bir şekilde çalışmaya başladık.

Nisan ayında kitap 15 günlük bekleyişin ardından yağmurlu bir havada kargo tarafından tarafıma teslim edildi. O an yaşadığım mutluluğun tarifi ne mümkün dü!

Kitabı elime aldığımda sevinçten hem ağlıyor, hem gülüyordum. Bu duygularıma dışarda yağan rahmette eşlik ediyordu.

Benim eserimdi, yıllarımın emeğinin iki kapak arasında birleşmesiydi! Kitap artık doğmuştu, şimdi sıra onu büyütmekteydi.

Türkiye’nin en önemli haber kaynaklarından biri olan “İHA” önderliğinde servis edildi haberimiz. Ben bu vesile ile sevgili Cem Atakan’a yürekten bir teşekkürü borç bilirim. İşi, gücü rast gitsin inşallah…

Türkiye’nin dört bir yanından haber yayınlanmaya başladı. Gelelim Kayseri’ye eski basın mensubu olduğumdan dolayı camiadaki bütün isimleri tanırım bir kaç kişi hariç hepsi ile de aram gayet iyidir. Kimse ile sorunum yoktur.

Gerek yazılı basın, gerek haber siteleri olmak üzere 2-3 kişi hariç, Kayseri basın camiasından tam destek aldım. Haberimi yayınlayan tüm arkadaşlarıma teşekkür ziyaretinde bulundum, kitabımı hediye ettim.

Radyolara gelince söz verip yerine getirmeyen 2 radyo patronu hariç (onlar kendilerini bilir) diğer bütün radyolar güçlerini birleştirip, ortak yayınla Kayseri’de sesimizin daha geniş kitlelere duyulmasına vesile oldular. Teşekkür ediyorum.

Keza yine Kayseri’nin yerel televizyon kanallarında yayınlanan programlara konuk oldum. Çok teşekkür ediyorum.

TV 5 ve Yeni Akit TV gibi ulusal kanallardan davetler alıp, yayınlarına misafir olup, kitabımızı konuştuk. Farklı konulara değindik. Onlara da canı gönülden teşekkür ederim.

Güzel Türkiye’min birbirinden güzel şehirlerinin cemiyet başkanları önderliğinde bir çok şehirde, bulunduğu ilin en çok okunan, en çok tıklanan haber siteleri yine haberimize yer vererek desteklerini esirgemediler. Ayrıca yeni çalışmalarımdan da haberdar olmak ve yine destek olmak istediklerini ifade ettiler. Allah hepsinden razı olsun.

Gelelim radyolara Türkiye’nin dört bir yanına 20 şehrin en çok dinlenen radyolarına misafir olduk, hem şehrimizi,hem kitabımızı,hem yeni çalışmalarımızı konuştuk. Hepsi de ikinci kitap çıkınca haberimiz olsun mutlaka dediler. Ben bu şehirlerde beni misafir eden tüm meslektaşlarıma kocaman teşekkür ediyorum.

Ayrıca yine bir kaç site benimle özel röportaj yaparak kendi sitelerinde yer verdiler onlara da çok teşekkür ederim.

Eveeet Kayseri’den yola çıktık. Güzel Türkiye’min dört bir yanını gezip kitabımızı tanıttık, birbirinden güzel insanları tanıdık. Hayat kumbaramızda güzel insanları biriktirirken, bizlerde güzel izler bırakmaya gayret ettik.

Şimdi geldiğimiz noktadan bahsetmek istiyorum birazda 08.04.2021 tarihinde”Tuzlu Kahve” kitabımızın tanıtımı için dünyaya açılıyoruz. Fransa’da ki gurbetçilerimizle buluşmaya hazırlanıyoruz. Bundan daha büyük bir mutluluk olabilir mi? 2 yıl içinde yerelden, ulusala, ardından dünyaya yolculuk. Rabbime şükürler olsun. Allah ol der herşey olur.

08.04.2021 saat;22.00 Fransa Radio – Kardeche ve Kardeş TV ortak yayınında “Tonton Bahri’nin” canlı yayın konuğu olacağım. Sizlerde izleyerek, dinleyerek destek olursunuz değil mi?

Durmak yok Kayseri’m birlikte çıktık yola, birlikte büyüyeceğiz, birlikte büyüteceğiz.

Ayrıca bir teşekkürüm de “Ege PR” ailesine Emre Beye ve İlker Beye tanıtım konusunda bana benden çok yardımcı oldular diyebilirim. Allah razı olsun.

Pandemiden dolayı ikinci kitap biraz sekteye uğradı, hala üzerinde çalışmalarım devam ediyor. İnce eleyip, sık dokuyorum. Çünkü ikinci kitapta beklentiyi yükselttim. Onun için sabırla çalışmalara devam ediyorum.

“Kâmil odur ki; koya dünyada bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser” demiş Hz. Mevlana…

Çıktığım bu zorlu yolculukta benden desteğini, emeğini, sevgisini, ilgisini esirgemeyen ailemden, dostlarımdan, arkadaşlarımdan, meslektaşlarımdan Allah razı olsun, ikinci kitapta da aynı ilgiyi bekliyorum inşallah. Herkese yürekten kocaman bir teşekkür ediyorum.

İyi ki varsınız. Saygıyla…

Selda AVCI hakkında

Tuzlu Kahve Kitabının Yazarı Çeşitli Gazete'lerde Köşe Yazarı