Fransa’da 20 Emekli General: Yabancilara karsi tedbir alinmazsa, sivil harpe gidiyoruz

Fransa’da 20 Emekli General: Yabancilara karsi tedbir alinmazsa, sivil harpe gidiyoruz

Fransada 20 Emekli General, VALEURS ACTUELLES (sagcı) gazetesinde Cumhurbaşkanı Emmanuel MACRON’u tehdid edercesine mesaj gönderdi.

Fransa degerlerini kaybediyor, la başlayan yazıda, Generaller Mesajlarında şunları söylüyor:

1- Fransa’nın durumu çok kötüye gidiyor

2- Fransanin Askerleri bu durumu kabul edemez

3- Bayrağımız bir bez parçasi değildir. Onurumuza saygısızlık ediliyor

4- Ülkemiz e, tarihimize saygısızlık ediyorlar. ırkçı liğa karsi savaşanlar, aslında milleti bir birine düşürüyor.

5- Banliölerde İslamcılar bazı mahalle’leri sahiplenmiş, kimseyi sokmuyorlar.

6- Fransizlar kinci olmaya başladı, Sari yelekler zor durumda olduklarını ifade etmek için yürüyüs ler yaptı. Siz polisleri gönderdiniz onlara karşı. Aralarına mağazaları kıran maskeliler sizin emir alında davrandılar.

7- Tehlike gittikçe artıyor. Kim derdi 10 yil önce, bir öğretmenin okul önünde kafasını kesileceğini.

8- Biz askerler, Vatan için, canımızı feda ettik. Bu gün seyirci kalmayız

9- Kanunları uygulayarak, politikacılar bu durumu durduramarı gerekiyor.

10- Belçikali Kardinal Mercier, Başpiskoposu dedigi dibi: “İhtiyat her yerde olduğunda, cesaret hiçbir yerde yoktur. “

11: Hiç bir tedbir alınmazsa, görevde olan Kardeşlerimiz, Ülkeyi korumak için tedbir alabilirler.

12- Bir şey yapmazsanız, Sivil harp kaos’unda ölen binlerce vatandaşın sorumlulugunu siz taşıyacaksınız

 

—————————————————

Yazinin ( Google ) Tercümesi

Sayın Başkan,
Hükümetin Hanımları ve Beyleri,
Bayanlar ve Baylar,

Durum ciddi, Fransa tehlikede, birkaç ölümcül tehlike onu tehdit ediyor. Emeklilikte bile Fransa’nın askerleri olarak kalan bizler, mevcut koşullarda güzel ülkemizin kaderine kayıtsız kalamayız.

Üç renkli bayraklarımız sadece bir kumaş parçası değil, ten rengi veya inançları ne olursa olsun Fransa’ya hizmet eden ve bunun için canlarını verenlerin çağlar boyunca geleneğini sembolize ediyor. Bu bayraklarda altın harflerle “Onur ve Anavatan” kelimelerini buluyoruz. Ancak bugün onurumuz, anavatanımızı vuran parçalanmanın ifşa edilmesinde yatmaktadır.

– Belirli bir ırkçılık karşıtlığı yoluyla sergilenen ayrımcılık tek bir amaç ile ortaya çıkar: toprağımızda tedirginlik, hatta topluluklar arasında nefret yaratmak. Bugün bazıları ırkçılık, yerlileşme ve sömürgecilik kuramlarından bahsediyor, ancak bu terimler aracılığıyla bu nefret dolu ve fanatik destekçilerin istediği şey ırksal savaş. Ülkemizi, geleneklerini, kültürünü küçümsüyorlar, geçmişini ve tarihini ellerinden alarak dağıldığını görmek istiyorlar. Böylece heykeller aracılığıyla eski askeri ve sivil ihtişamlara asırlık kelimeleri analiz ederek saldırırlar.

– İslamcılık ve banliyö ordularıyla birlikte, ulusun birden fazla parselinin anayasamıza aykırı dogmalara tabi bölgelere dönüştürülmesine yol açan ayrımcılık. Ancak her Fransız, inancı veya inancı ne olursa olsun, Fransa’nın her yerinde evindedir; Cumhuriyet kanunlarının uygulanmadığı herhangi bir şehir veya bölge olamaz ve olmamalıdır.

– Ayrımcılık, çünkü yetkililerin polisi vekil aracı ve günah keçisi olarak kullandığı gösterilerde, sarı yelekliler giyen Fransızlar karşısında umutsuzluklarını ifade eden nefret, kardeşlikten daha önceliklidir. Bu sırada, gizli ve kukuletalı kişiler işletmeleri yağmalamakta ve aynı kanun uygulayıcı kurumları tehdit etmektedir. Bununla birlikte, ikincisi yalnızca sizin tarafınızdan, hükümdarlar tarafından verilen, bazen çelişkili olan direktifleri uygular.

Tehlikeler artıyor, şiddet her geçen gün artıyor. Kim on yıl önce bir profesörün bir gün üniversiteden ayrıldığında kafasının kesileceğini tahmin edebilirdi? Ancak bizler, askeri devletimizin talep ettiği gibi, nişanımızın sonuna her zaman derimizi koymaya hazır olan bizler, bu tür eylemler karşısında pasif seyirci olamayız.

Bu nedenle, ülkemizi yönetenlerin bu tehlikeleri ortadan kaldırmak için cesaret bulması zorunludur. Bunu yapmak için, mevcut yasaları zayıflık olmadan uygulamak genellikle yeterlidir. Unutmayın, bizim gibi, yurttaşlarımızın büyük çoğunluğunun, sizin aylaklık ve suçlu sessizliklerinizden bunaldığını unutmayın.

Belçika Başpiskoposu Kardinal Mercier’in dediği gibi: “İhtiyat her yerde olduğunda, cesaret hiçbir yerde yoktur. “Öyleyse, bayanlar ve baylar, yeterince erteleme, saat ciddi, iş muazzam; zaman kaybetmeyin ve milletin güvenliğini gözetecek politikaları desteklemeye hazır olduğumuzu bilin.

Öte yandan, hiçbir şey yapılmazsa, gevşeklik toplumda amansız bir şekilde yayılmaya devam edecek ve sonuçta bir patlamaya ve medeniyet değerlerimizi koruma ve ulusal topraklardaki yurttaşlarımızı koruma gibi tehlikeli bir görevde aktif yoldaşlarımızın müdahalesine neden olacaktır.

Gördüğümüz gibi, ertelemek için artık zaman yok, aksi takdirde yarın iç savaş bu büyüyen kaosa son verecek ve sorumluluğunu üstleneceğiniz ölümler binlerle ifade edilecek.

 

Imza Atan Generaller :

Général de Corps d’Armée (ER) Christian PIQUEMAL (Légion Étrangère), général de Corps d’Armée (2S) Gilles BARRIE (Infanterie), général de Division (2S) François GAUBERT ancien Gouverneur militaire de Lille, général de Division (2S) Emmanuel de RICHOUFFTZ (Infanterie), général de Division (2S) Michel JOSLIN DE NORAY (Troupes de Marine), général de Brigade (2S) André COUSTOU (Infanterie), général de Brigade (2S) Philippe DESROUSSEAUX de MEDRANO (Train), général de Brigade Aérienne (2S) Antoine MARTINEZ (Armée de l’air), général de Brigade Aérienne (2S) Daniel GROSMAIRE (Armée de l’air), général de Brigade (2S) Robert JEANNEROD (Cavalerie), général de Brigade (2S) Pierre Dominique AIGUEPERSE (Infanterie), général de Brigade (2S) Roland DUBOIS (Transmissions), général de Brigade (2S) Dominique DELAWARDE (Infanterie), général de Brigade (2S) Jean Claude GROLIER (Artillerie), général de Brigade (2S) Norbert de CACQUERAY (Direction Générale de l’Armement), général de Brigade (2S) Roger PRIGENT (ALAT),  général de Brigade (2S) Alfred LEBRETON (CAT), médecin Général (2S) Guy DURAND (Service de Santé des Armées), contre-amiral (2S) Gérard BALASTRE (Marine Nationale).